Obsługa filtrów cząstek stałych (w skrócie DPF czyli Diesel Particulate Filter lub FAP czyli Filtre à Particules)

Filtr cząstek stałych to element układu wydechowego, oczyszczający gazy spalinowe z cząstek sadzy, wydzielanej podczas spalania oleju napędowego. Filtr montowany w silnikach Diesla, miał sprawić, że te przestaną truć środowisko. Mimo niezaprzeczalnych zalet dla środowiska filtr cząstek stałych to jeden z najbardziej awaryjnych elementów współczesnych silników.

Filtry cząstek stałych to utrapienie dla wielu właścicieli aut z nowymi silnikami wysokoprężnymi. Wiemy, że większość konstrukcji jest niedopracowana, przez co uniemożliwiają one normalną eksploatację samochodu. Niesprawny filtr cząstek stałych może zaszkodzić środowisku znacznie bardziej niż jazda autem bez filtra.

Niewłaściwe funkcjonowanie filtra cząstek stałych objawia się częstym dopalaniem filtra i większym niż standardowe zużyciem paliwa dla danego pojazdu. Przy bardziej krytycznych usterkach związanych z problemami DPF/FAP sterownik przechodzi w awaryjny tryb pracy. Silnik nie ma mocy i palą się lampki kontrolne na tablicy przyrządów. Wiele osób popełnia duży błąd podejmując zbyt pochopną decyzję dotyczącą usunięcia filtra cząstek stałych bez uprzedniej diagnostyki i konsultacji.

Żeby dokładnie zdiagnozować problem zachodzących procesów przy DPF/FAP zapraszamy do wizyty w naszym serwisie. Oferujemy usługi polegające na regeneracji lub usunięciu filtra cząsteczek stałych czy uzupełnieniu płynu katalitycznego. Wykonujemy dokładną diagnozę problemu, wymuszamy regenerację serwisową i w kontrolowany sposów wypalamy DPF. Jeśli zdiagnozujemy, że filtr jest uszkodzony w sposób nieodwracalny zagrażający trwałemu uszkodzeniu silnika, usówamy go z auta, przywracając normalą pracę silnika i w przypadku niektórych pojazdów dużo mniejsze zużycie paliwa.

Telefon kontaktowy

Tel. 605-784-773
Tel. 608 492 667

Dane firmy

AUTO-TECH SP.z o.o. SP.K.
ul. Herberta 1,
81-198 Pogórze
NIP: 5871737806
REGON 523549830

Zapraszamy

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota 8:00 – 14:00

email: auto-tech01@wp.pl
tel.  605-784-773
tel. 608 492 667